piątek, 26 kwietnia 2013

Coś dla dzieci - Kaczka Dziwaczka

Przygoda 3 - Kaczka Dziwaczka
 
 
 "Nad rzeczką opodal krzaczka
Mieszkała Kaczka Dziwacza.
Lecz zamiast trzymać się rzeczki 
Robiła piesze wycieczki"  :-)
 
I na takich wycieczkach poznała świnkę Nadinkę i rybkę zwaną Nadin. To już ostatnia przygoda z naszego pledu - zabawki. Teraz tylko trzeba pozszywać wszystkie kwadraty i nasz maluch będzie mógł się bawić dzierganymi zwierzątkami. 
 
Na każdy kwadrat nabieramy  50 oczek i przerwbiamy ściegiem prawym gładkim 67 rzędów. Wzory na kwadratach wykonujemy zgodnie z poszczególnymi schmatami.
 
Kwadrat 2 - twizerunek naszej kaczuszki. Przerabiamy zgodnie z poniższym schematem.
Wykorzystałam tu kolory: 
zielony na trawkę, 
niebieski na niebo, 
pomarańczowy "bukla" na nóżki i dzióbek bo takie resztki wóczek mi zostały.
Po zrobieniu kaczuszki nalezy jeszcze wyszyć jej oczko oraz zaznaczyć skrzydełko :-) dzięki temu nasza kaczuszka będzie lepiej wyglądała.


Kwadrat 3 - to nic innego jak rzeczka płynąca przez zieloną trawkę :-)Kwadrat  4 - słneczko, które pięknie świeci aby nasza kaczuszka miała miłe spacery :-)
Słoneczko również zrobilam z pomarańczowej włóczki typu  bukla. Promyczki zrobiłam szydełkiem już po wykonaniu całego kwadratu.
 
 
 
Wszystkie schematy pokazują tylko rzędy nieparzyste. W rzędach parzystych oczka przerabiać tak jak schodzą z drutu. 1 kratka = 1 oczko
 
 Kwadrat 1 to tylko kolor zielony (trawa) i niebieski  (niebo) zatem nie będęgotu szczegółowo opisywać. Trawę robimy do wysokości podobnej jak w przypadku pozostałych kwadratów.  

Zszywanie poszczególnych kwadratów zajmie mi jeszcze trochę czasu ale jak już to zrobię kocyk będzie wyglądał pięknie i efektownie :) Czekajcie na efekty :-)

piątek, 19 kwietnia 2013

Oczka brzegowe - kurs 3

Wiemy już jak nabierać oczka i jakie są podstawowe sploty. Dzisiaj słów kilka o oczkach brzegowych.


Oczko brzegowe to pierwsze oczko w rzędzie. Stanowi ono krawędź naszej robótki zatem ważne jest w jaki sposób zostanie przerobione.
Jeśli ma to być brzeg widoczny (np. w szaliku) oczko brzegowe możemy po prostu przełożyć na drut trzymany w prawej ręce bez przerabiania. Oczka brzegowe jeśli są ściągane bez przerabiana tworzana brzegu wzór luźnego łańcuszka.


Jeśli zależy nam na trochę bardziej ścisłych krawędziach oczka przegowe przerabiamy na prawo. Wtedy na brzegach powstają supełki.
Pamiętajmy aby oczka brzegowe brzerabiaćpo obu stronach naszej robótki :-)

Czasami może zdażyć się, że oczko brzegowe jest elementem wzoru.Wtedy należy przerabiać je zgodnie z opisem w schemacie.

środa, 17 kwietnia 2013

Oczko prawe, oczko lewe - kurs 2

Wiecie już jak nabierać oczka. Mamy też odpowiednią ilość oczek na drucie. Teraz pora rozpocząć przerabianie wzorów. Podstawowymi są oczka prawe i oczka lewe :-)


Druty na których znajdują się nabrane oczka przekładamy do lewej reki. W prawej trzymamy pusty drut. Nitkę ciągnącą się z kłębka najlepiej owinąc wokoło palca wskazującego, dzieki temu włóczka którą będziemy przerabiac oczka będzie bardziej naprężona i łatwiejsza do złapania.


Oczka prawe - bardzo fajnie pokazuje technikę przerabiania oczek film przygotowany przez PRAWELEWENitkę owiniętą na palcu wskazującym trzymamy za drutem. Następnie drut z prawej ręki wkłuwamy w pierwsze oczko i przeciągamy przez nie włóczkę z kłębka. Kolejne oczka przerabiamy w taki sam sposób.
    Oczka prawe będą wyglądały podobnie do oczek łańcuszka. Przypominają kłosy.

Teraz odwracamy robótkę :-) a nasz koniec staje się teraz początkiem :-)  Robótkę cały czas trzymamy w lewej ręce, pusty drut w prawej. Zaczynamy przerabianie oczek lewych.

Oczka lewe - obejrzyj film przygotowany przez PRAWELEWE


Nitkę z kłębka owiniętą na palcu wskazującym trzymamy przed robótką. Drut z lewej ręki wkłuwamy w pierwsze oczko robótki i przeciągamy przez nie włóczkę z kłębka. Przerabianie oczek powtarzamy do końca rzędu.
Oczka lewe wyglądają jak supełki.

W taki sposób przerabiamy nasz robótkę do wymaganej wysokości. Ścieg, który powstanie fachowo nazywa się ściegiem dżersejowym prawym lub gładkim.


Życzę udanego dziergania :-) Czekam na informacje od Was jak Wam poszły pierwsze 2 lekcje :-)

Nabieranie oczek metodą klasyczną - kurs 1

Dawno mnie tu nie było, ale zmian u mnie też wiele ostatnio dlatego myślę, że mi wybaczycie. W każdym bądź razie wracam do Was z dawno już obiecanym kursem dla początkujących miłośniczek drutów.
Dzisiaj o tym jak rozpocząć robótkę czyli nabieramy oczka :-)


Istnieje kilka technik nabierania oczek ale ja pokażę Wam tę najbardziej podstawową, kolejnych będziemy się uczyć razem :-)

W prawą rękę chwytamy druty, w lewej trzymamy włóczkę. Osoby leworęczne przekładają druty do lewej ręki lub tak jak im wygodniej :-) Oczka możecie nabierać 1 lub 2 drutami. Jeśli nabieracie oczka 2 drutami będą one wtedy luźniejsze i łatwiejsze do przerobienia

Zostawiamy jedne koniec naszej nitki dłuższy, jego długość zależy od ilości oczek jakie chcemy nabierać. Załóżmy, że pozostawiony koniec ma ok. 20 cm. Zatem w tym miejscu zakładamy nitkę na palec lewej ręki i wykonujemy pierwszą pętelkęJak zauważycie przy nabieraniu oczek metodą klasyczną do dyspozycji są dwie nitki: jedna która ciągnie się z kłębka (ta powinna być zawinięta na palec wskazujący)  i druga, krótsza (ta powinna być owinięta o kciuk).  Zwisające końcówki obu nitek przytrzymujemy pozostałymi 3 palcami :-)
Teraz już prace pójdą sprawniej :-) Wbijamy drut pod nitkę owiniętą o kciuka i przeciągamy pod nią nitkę, którą may zaczepioną o palec wskazujący.

Nitkę dociągamy do drutu a czynność przeciągania oczek powtarzamy tak długo, aż nabierzecie wymaganą ich ilość.

Po uzyskaniu wymaganej ilości oczek, jeden z drutów wyjmujemy (tylko jeśli oczka były nabierane za pomocą 2 drutów) i zaczynamy przerabianie odpowiednich dla naszej robótki wzorów.

Jeśli ta instrukcja niewiele Wam pomogła zapraszam do obejrzenia filmu NABIERANIE OCZEK

Obrazki pochodzą z książki Zręczne Ręce :-)

Powodzenia :-)

czwartek, 11 kwietnia 2013

I znowu wyróżnienie :)

Tym razem od blogu  Szydełkowe inspiracje...i nie tylko.

 

Dziękuję pięknie :)

Jak opisać siebie tylko w trzech zdaniach? To dość trudne, ale wybrałam najważniejsze według mnie rzeczy:

Wciąż poszukująca. Nie potrafię żyć bez przyjaciół. Bez pamięci zakochana w Egipcie :)


Wyróżnienie przekazuję dalej do:
Fabryka Pomysłów
Eksperymenty z drutami
Benkowo
W deszczowy dzień
Dekoracje Ewy

Zasada przekazania wyróżniena jest jedna: nie można przekazać wyróżnienia osobie, od której się je otrzymało i opisać siebie w trzech zdaniach .

Gratuluję :)

poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Liebster Blog !!! JuuuupiiiiDziękuję :)

 
za wyróżnienie

Moje odpowiedzi na pytania1.Ulubiony kwiat? 
Stokrotka

2.Miasto czy wieś? 
Zdecydowanie miasto :)

3.Brakuje mi...? 
Egipskiego słońca

4.Radio czy telewizor? 
Telewizor

5.Zawsze mam przy sobie...? 
Klucze od mieszkania

6.Nie lubię...? 
Nietolerancji

7.Miesiąc Twoich urodzin? 
Luty

8.Ulubiona potrawa? 
Koshery czyli coś z mojego ukochanego Egiptu

9.Szczęśliwa liczba? 
9

10.Tęsknie za...? 
Monumentalnymi, pełnymi tajemnic kolumnami świątyni w Luksorze

11.Serce czy rozum? 
Szczypta rozumu, garść serca :) Najlepsze połączenie

Zasady wyróżnienia są następujące: „Nominacja do Liebster jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę" Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.
Zręczne Ręce wyróżniają:

Pytania dla wyróżnionych
1. Ulubiona książka
2. Bardzo chciałabym...
3 Blondynka czy brunetka?
4. O poranku piję...
5. najchętniej słucham...
6. Samotnie czy z rodziną?
7. Ulubiony miesiąc?
8. Boję się...
9. Piosenka mojej młodości?
10. Nie lubię gdy...
11. Na wakację jadę do...

Pozdrawiam :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...