poniedziałek, 30 maja 2016

Poduszki za 12 groszy :-)


Poduszki za 12 groszy
Włóczkę na te poduszki dostałam od 94-letniej mamy mojej koleżanki, która cały czas szydełkuje.

94 -letnia Catherine i jej najnowszy grany squer lab blanket :-)

Ona z kolei dostała cały wielki wór włóczek od innej szydełkującej pani z Jamajki, która obecnie mieszka i pracuje jako opiekunka osób starszych w USA.

Wór z włóczkami i wybrane przeze mnie kolory
W worze tym znajdowały się nie tylko resztki ale również pełne, wielobarwne  kłębki, z których pani Catherine robi małe kocyki okrywające kolana i oddaje je do domów opieki aby ogrzewały innych staruszków.

Żeby podtrzymać tradycję przekazywani, poduszki, które powstały z podarowanej włóczki powędrowały (a właściwie poleciały) do dwóch młodzieńców, którym rodzice zastępczy dali miłość, szacunek, dom.

Pierwsza poduszka to po prostu flaga amerykańska :-)
 
Poduszka flaga amerykańska z doszytymi gwiazdkami
Bardzo łatwa w wykonaniu, bo opiera się tylko na paskach biało-czerwonych do których dołożyć trzeba granatowy prostokąt.  Poduszka robiona była od dołu tu gorze. Rozpoczęłam ja i zakończyłam podwójnym ściągaczem, który jednocześniej stanowi doskonałe miejsce na guziki i dziurki.
Paski robione były ściegiem dżersejowym prawym natomiast granatowy protokąt ściegiem francuskim (czyli rzędy parzyste i nieparzyste przerabiane tylko oczkami prawymi).

Pasiasty prostokąt czyli poduszka jeszcze przed zszyciem

Powyżej możecie zauważyć, że nie wszystkie paski maja taką sama wielkość. Zrobiłam tak celowo. Te szersze białe paski znajdowały się bowiem na brzegu łączącym przód poduszki z tyłem. Zszywając poduszkę, białe szerokie pasy złożyłam na połowę, dzięki temu czerwone i białe paski idealnie łączyły się z sobą na brzegach.  Aby poduszka bardziej przypominała flagę, na granatowym polu doszyłam kilka guzików w kształcie gwiazdek i końcowy efekt możecie ocenić sami :-)

Poduszka druga z samochodem może być dla miłosnika motoryzacji :-)

Poduszka z samochodem i kolorowymi guzikami
Robiona podobnie jak poprzednia od dołu do góry, jako jeden duży prostokąt. Tu również na początku i na końcu zrobiłam ściągacz, do którego doszyłam z jednej strony guziki, a z drugiej wyrobiłam dziurki.  Wzór samochodu znalazłam w internecie. Trochę trudno było pracować 4 kolorami na raz, ale udało się :-) W moim samochodzie pominęłam tylko przyczepione do zderzaka pantofelki i nie umieściłam żadnego napisu tablicy rejestracyjnej. Trzeba by to było haftować, a to już niestety nie moja bajka :-)

Wzór samochodu znalazłąm w internecie
Była to bardzo fajna praca. Bo jakos tak się serdecznie zrobiło na sercu :-) I tu podziekowania dla wszystkich dziewczyn z grupy Serdeczne Dziergadełka i dla Doroty, którą tą grupę koordynuje, zachęca do działania i wynajduje potrzebujących. Grupa ma swój profil na FB, niestety nie jest on publicznie widoczny mimo, iż grupa nie jest zamknięta :-) Każdy kto chce może do niej dołaczyć po to żeby dać trochę radości "niechcianym" dzieciaczkom. Wystarczy tylko się zgłosić i cos zrobić dla wybranego dziecka. To niewiele a zarazem tak dużo.


Ja już puźniej po zrobieniu tych poduszek dowiedziałam się o zainteresowaniach  "moich chłopców".  Norbert to zapalony kibic, a Krystian lubi samochody. Zatem podział był prosty. Dokupiłam do każdego zestawu t-shirt tematyczny: dla Norberta z amerykańską drużyną piłkarską, dla Krystiana z wyścigówką.


Dzięki mojemu mężowi się to udało, bo na sporcie to on się zna jak mało kto :-) Dorzuciłam trochę słodyczy i teraz czekam tylko na informację czy paczka dotarła, bo już prawie miesiąc leci :-)

Pozdrawiam

czwartek, 26 maja 2016

Kamizelka a la burberry


Kamizelka w kratkę

To było dla mnie duże wyzwanie. Nie ze względu na kratkę ale na to, jak ją wykorzystać żeby komuś się mogła przydać. Przeglądałam internet i wpadłam na zdjęcie męskiej kamizleki zrobionej przez Burberry . 

Kamizelka Burberry zdjęcie z interentu

I to był strzał w 10!!! Bo przecież mój małżonek kochany potrzebuje kamizelki. Może jeszcze nie teraz bo cieplutko sie zrobiło, ale na jesień będzie jak znalazł!
I wzięłam się do dziergania. No prawie, bo zanim w ruch poszły druty najpierw powstał rysunek kratki na papierze.

Papierowy projekt kamizelki w kratkę i początek roboty

Kratka była zmodyfikowana różwnież w trakcie pracy, bo jak sami widzicie na projekcie jest tylko jeden poziomy, czerwony pasek a w rzeczywistości powstały dwa. Dużo zabawy było z żakardowymi paskami.

Żakardowe paski w kamizelce w kratę

Trochę to spowalniało pracę. Ale najważniejsze, że wszystko udało się tak, jak sobie obmyśliłam :-) Jak widzicie kolory kamizelki nie bardzo przypominają Burberry. Za to Szkoci byliby dumni z tej kolorystyki :-)

Porównanie kamizelki w kratkę i Burberry


I jeszcze kamizelka w kawiatach :-)


Mam nadzieję, że małżonek będzie zadowolony :-)

Pozdrawiam

wtorek, 10 maja 2016

Biała cheongsam finał

Cheongsam - powiew orientu

W końcu prace nad moją orientalną bluzeczką zostały zakończone. Skąd wziął się  pomysł na biały cheongsam pisałam w części 1.  O procesie tworzenia kwiatków oraz tyłu bluzki pisałam w części 2.
 Bluzka nie jest idealna. Wprawne oko znajdzie z pewnością kilka błędów, zwłaszcza przy zbieraniu oczek. Jestem jednak z niej bardzo dumna, bo poczynając od projektu i wykroju a na kwiatkach koncząc, zrobiłam ją całkiem samodzielnie :-) Oj trochę nieskromna jestem ;-)


Cheongsam - biała bluzka z kwiatamiNajtrudniejszym zadaniem dla mnie było przyszycie tych chińskich guzików :-)  Zakupiłam wprawdzie kwiatowe guziki (pytałam Was o poradę w sprawie kolorów - pamiętacie?) ale po przypięciu ich do bluziki okazało się, że za dużo się dzieje pod szyją.  Ostatecznie postawiłam na prostotę i przyszyłam tylko "żabki" (profesjonalna nazwa tych guzików to " chinese frog buttons") :-)

Cheongsam - bluzka z krótkim rękawem w stylu chińskim

Bluzka powstała z białej bawełny. Poszło jakieś 500 gram włóczki (1500 m). Bluzka dla zormiaru xxl :-)
Czerwona lamówka wokoło szyi zrobiona została również na drutach, bez doszywania.

Lamówka na drutach i chnese frog buttons


Co myślicie o takiej zwykłej- niezwykłej bluzeczce?
Pozdrawiam


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...